3| 5618 |14.07.2013 НОВИНИ

България обърна Полша с 3:2 във Варна

.
Волейболистите от националния отбор на България постигнаха трудна, но сладка победа над Полша с 3:2 (20:25, 23:25, 25:21, 25:21, 19:17) във втората среща от 6-ия кръг на Група "A", която се игра в препълнената от над 5000 зрители в зала „Конгресна“ на ДКС във Варна.

Дружина полска“ поведе с 2:0 гейма, след слаба игра на българите, но възпитаниците на Камило Плачи успяха да обърнат развоя на двубоя и стигнаха до сладка победа с 3:2. Още преди този успех България се бе класирала за финалите на Световната лига в Мар дел Плата от 17 до 21 юли, след като Бразилия победи САЩ с 3:1 в Рио де Жанейро. България поведе с 3:2 в началото на втория гейм след атака на Цветан Соколов. Михал Кубияк записа ас за 6:4. Георги Братоев направи единичен блок срещу атака на Бартош Курек. Бартош Курек атакува по диагонала за 8:6 при първото техническо прекъсване.

Цветан Соколов намали до 8:9. Нова атака в 3-ия метър на Цветан Соколов - 9:11. Влезлият като резерва Валентин Братоев направи 10:11 след блок-аут. Цецо Соколов атакува мощно по правата за 11:12. Тодор Алексиев направи 12:13. Тошко Алексиев изравни при 13:13 след отлична игра в защита на Виктор Йосифов. Тошко Алексиев изравни при 15:15 с атака по блока. Двоен български блок направи 16:15 при второто техническо прекъсване.

Цецо Соколов направи 17:15, а Андреа Анастази взе прекъсване. България поведе с 18:16. Полша обърна резултата до 21:19 след ас на Михал Кубияк. Валентин Братоев намали до 20:21 с пусната топка. Тодор Алексиев намали до 21:22. България изравни при 22:22, след силен сервис на Виктор Йосифов. Тошко Алексиев изравни при 23:23 след игра с блокадата. Бартош Курек направи 25:23.