4| 4991 |04.11.2014 НОВИНИ

Базел си го върна тъпкано на Лудогорец - 4:0

.
Владо Стоянов е безпомощен
Базел размаза Лудогорец с 4:0. 1:0 направи Бреел Емболо в 34 минута, 2:0 Гонсалес в 41, 3:0 Шкелзен Гаши в 59, 4:0 Марек Сухи в 65. Шампионът на Швейцария не даде никакъв шанс на "орлите" и оскуба перата им.

4:0 за Базел срещу Лудогорец в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Първото попадение реализира 17-годишният Емболо в 34-ата минута. Футболистът на домакините бе изпуснат от Георги Терзиев и с техничен удар преодоля Стоянов.

В 41-ата минута Гонзалес бе изведен сам срещу вратаря и покачи на 2:0. При тази ситуация Терзиев бе изостанал и покри засадата. В 59-ата минута Гаша направи резултата класически, разписвайки се отблизо след перфектно центриране на Емболо. В 65-ата минута Сухи се оказа най-съобразителен в наказателното поле и след центриране от корнер вкара за 4:0.

Голяма загуба за лудогорец бе контузията на Козмин Моци в средата на първото полувреме.