4| 2995 |12.02.2021 НОВИНИ

Григор Димитров стигна ⅛ финал на Australia Open без загубен гейм

.
Източник: БГНЕС
Григор Димитров продължава силната си серия на първия за годината турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия в Мелбърн. Първата ни ракета е на ⅛ финал без загубен гейм. Това се случи след само един сет срещу испанеца Пабло Кареньо Буста, спечелен с 6:0 отказване на съперника при 1:0 в полза на българина в началото на втория.

Мачът започна с много силна и агресивна игра и от двете страни на корта. Кареньо Буста, който сервира пръв, стигна до възможност да затвори гейма след непредизвикана грешка на Димитров. Българинът постигна обрат и проби сервиса на съперника си.

Силната игра на Димитров продължи и във втория гейм.

Испанецът отново поведе, но пропиля аванса си. Григор пък записа първи ас в мача. В третия гейм се стигна до 30:30, след което българина поведе със зрелищен бекхенд уинър.

Испанецът се отказа в началото на втората част на мача.

"Чувствах се чудесно, от началото разбрах, че съперникът ми има някакъв проблем. Жалко за него. Бих отдал заслуженото и на себе си, защото запазих концентрация, първите сетове на такива турнири са много важни. Успях и да спестя доста енергия. За първи път играя през деня тази година. Опитвам се да се наслаждавам на всяка минута", заяви българинът секунди след като мачът беше прекратен.

Следващият съперник на Димитров ще бъде победителят от срещата между Ник Кирьос и Доминик Тийм. Очаква се тя да започне след 10:00 ч. българско време.