2| 5185 |23.06.2014 НОВИНИ

Холандия тресна и Чили с 2:0

.
Холандия победи Чили с 2:0 на стадион „Арена Сао Пауло" в мача за разпределение на І-то и ІІ-то място на Световното първенство по футбол в Бразилия и така си осигури игра на осминафиналите като лидер в група B.

И двете гола бяха реализирани към края на мача от влезлите като смени Лерой Фер и Мемфис Депай.

В другия мач от групата Испания победи Австралия с 3:0 и записа първата си победа на Мондиала. Головете отбелязаха нападателите Давид Вия и Фернандо Торес, съответно в 36-ата и 69-ата минута, както и Хуан Мата осем минути преди края на срещата. Въпреки победата обаче настоящият световен шампион си тръгва от Мондиала заради загуби в първите си две срещи от групата.