3| 4918 |06.06.2018 НОВИНИ

”Лъвиците” се класираха за топ 4 на Златната европейска лига по волейбол

.
Източник: facebook
Женският национален отбор по волейбол си гарантира място във финалната четворка на Златната европейска лига. Това стана , след като момичета на Иван Петков победиха като гост с категоричното 3:0 (25:17, 25:22, 27:25) състава на Португалия в последния си мач от Група А.

Най-полезна за българския тим бе Силвана Чаушева с 13 точки (1 блок и 46% ефективност в атака) за победата. Капитанката Христина Русева (4 блока и 47% ефективност в атака) и Гергана Димитрова (1 блок и 34% ефективност в атака) добавиха по 11 точки за успеха.

Така българските "лъвици" спечелиха първото място в групата с 15 точки след 5 победи и 1 загуба, с колкото завърши и Азербайджан, но с по-лошо геймово съотношение.

По този начин България ще играе на финалния турнир на Златната европейска лига следващата седмица на 14 и 15 юни (четвъртък и петък) в Будапеща