1| 5005 |10.05.2013 НОВИНИ

Вавринка приземи Гришо

.
Българският тенисист Григор Димитров загуби от швейцареца Станислас Вавринка в третия кръг на турнира от сериите „Мастърс" в Мадрид с 1:2 сета - 6:3, 4:6 и 1:6. Мачът продължи около един час и четиридесет минути.

Димитров спечели първия сет без особени проблеми с резултат 6:3 гейма. Вавринка обаче изварни резултата, след като взе втория с 6:4. В решителния трети сет на осминафиналната среща от турнира швейцареца буквално размаза Гришо с 6:1.

Въпреки отпадането си, Димитров беше изпратен с овации от публиката и възгласи: „Гришо, Гришо!". Припомняме, че в предишния кръг Григор успя да стигне до историческа победа срещу световния номер 1 Новак Джокович.

На четвъртфинала победителят Вавринка ще се изправи срещу французина Жо-Вилфред Цонга.