2| 4821 |24.06.2014 НОВИНИ

Италия също се сгромоляса и напусна Бразилия

.
Четирикратният световен шампион Италия загуби с 0:1 от Уругвай в последния мач от група “Д” на Мондиал 2014 година и напусна световното първенство за сметка на “урусите”.

Капитанът на южноамериканците Диего Годин нокаутира “Скуадра адзура” с гол в 81-ата минута. Преди това Клаудио Маркизио бе изгонен с директен червен картон в 60-ата минута, което се оказа решаващо за момчетата на Чезаре Прандели.

Вицешампионът на Европа имаше нужда от равенство, за да продължи на осминафинал, но попадението на бранителя на Атлетико (Мадрид) с нещо средно между глава и рамо девет минути преди края ги изхвърли за втори пореден Мондиал още в груповата фаза.

Реферът от Мексико Марко Морено обаче ще бъде атакуван от играчите на италианците, след като спести червен картон на Луис Суарес за поредното му ухапване, като този път жертва бе Джорджо Киелини. Това се случи буквално минута преди попадението на Уругвай, което прати носителя на Копа Америка напред в турнира с Коста Рика.

Колосите Англия и Италия пък се завръщат у дома.

Много битка, малко футбол и спорни отсъждания на съдията преди попадението на Диего Годин.