3| 5824 |10.09.2013 НОВИНИ

Лъвовете "преглътнаха" малтийците с 2:1. Със зор, но щастливо.

.
Българският национален отбор по футбол успя да победи Малта с 2:1 в световна квалификация от група B. Така нашите запазиха второто място в групата с актив от 13 точки.

В малтийската врата се разписаха Радослав Димитров в 9-ата и Емил Гъргоров в 59-ата минута. За домакините вкара Ерера в 77-ата минута, което накара българите да треперят до последно.

През второто полувреме малтийците показаха доста хъс и желание за изравняване, но за щастие на нашите футбористи, не успяха. През първото полувреме българският тим беше тотален хегемон, но имаше много пропуски при отбелязване на завършващия удар.

Приблизително по същото време Дания победи Армения с 1:0 с гол от дузпа на Даниел Агер и заема 3-тото място с 12 точки. Италия остава водач със 17, а Чехия и Армения имат по 9.