2| 5068 |04.07.2014 НОВИНИ

Маншафта оскуба "петлите" на "Маракана"

.
Будестимът победи Франция с един на мъка на Мондиала и отива на полуфинал.Централният бранител Хумелс отбеляза фантастичен гол през първото полувреме, който се оказа достатъчен за победата.

Отборът на германиясе класира на 1/2-финал на Световното първенство след победа с 1:0 над Францияв европейския дуел на стадион "Маракана" в Рио де Жанейро. Матс Хумелс отбеляза в 12-ата минута и с този гол Бундестимът се промъкна напред.

Тимът на Йоги Льов изнесе тактически мач и успя да устои на френския натиск след почивката. Маншафтът продължи своята традиция неизменно да играе сред най-добрите четири, а на 1/2-финалите ще срещне победителя от мача Бразилия и Колумбия.