6| 5339 |12.10.2012 НОВИНИ

Радост! Оцеляхме срещу Дания

.
Справихме се отлично. Отборът ни се нуждаеше само от седем минути игра на Националния стадион „Васил Левски“, за да поведе пред 15 хилядната публика. Димитър Рангелов, застанал на върха на атаката на България, се разписа след центриране на Иван Бандаловски.

В 27-та минута обаче нашите национали останаха с 10 души, след като Иван Бандаловски извърши много груб фал край тъч линията, и френският арбитър Тони Шапрон незабавно го изгони.

Двамата треньори прибегнаха до бързи смени, и в 35-та минута в игра за България се появи Илия Миланов, който дебютира в официален мач за първия отбор на страната.

Дания започна да задържа все повече топката, и играта край наказателното поле на Ники Михайлов, и в 40-та минута резултатът не закъсня - 1:1. И за наша радост – равенството оцеля до последния съдийски сигнал. С тази точка България вече има 5 в актива си.

За българския национален отбор по футбол това е трети мач от световните квалификации. В следващия мач във вторник ще се изправим срещу тима на Чехия.