0| 5596 |09.03.2017 СВЯТ

Футболен земетръс: Барса отстрани ПСЖ с 6:1 след 0:4

.
6:1 по скалата на Барса разруши ПСЖ. 1:0 Луис Суарес (3), 2:0 Курзава (40-автогол), 3:0 Лео Меси (48-дузпа), 3:1 Единсон Кавани (62), 4:1 Неймар (88), 5:1 Неймар (90+1-дузпа), 6:1 Серхи Роберто (90+5).

Барселона направи истинско чудо и е на четвъртфинал в Шампионската лига! Сензацията е факт, след като каталунците разгромиха Пари Сен Жермен с 6:1 в реванша от осминафиналите на турнира. В Париж френският гранд беше спечелил първата среща с 4:0. Мачът на „Ноу Камп“ ще бъде запомнен и със спорните съдийски решения на германеца от турски произход Дениз Айтекин. Човекът в черно не даде поне една чиста дузпа за ПСЖ, а тази, която подари на Барса веднага след почивката, беше доста дискусионна.

Голямата драма настъпи в последтите 7 минути, когато домакините вкараха три гола. В 88-ата минута Неймар се разписа от пряк свободен удар за 4:1. Само секунди по-късно отново бразилецът вкара дузпа и запази живи надеждите за чудо. То стана факт в 5-ата минута на добавеното време. Тогава „златната резерва“ Серхи Роберто засече центриране на Неймар в наказателното поле и оформи крайното 6:1. Барселона е на четвъртфинал в Шампионската лига след един от най-великите обрати в своята история.